Inne preparaty

Start Ayurveda-Line
Preparaty Ayurveda-Line to wysokiej jakości roślinne mieszanki przygotowane zgodnie ze starożytnymi zasadami ayurvedy które wspierały Zdrowie przez tysiące lat Ayurweda-Line

Ogólnie o Ayurwedzie

Ayurveda to licząca ponad 5 000 lat hinduska medycyna naturalna. Słowo "ayurveda" pochodzi z sanskrytu i składa się z dwóch sylab Ayur - życie i Veda - wiedza, mądrość
W dosłownym tłumaczeniu: "wiedza życia". To od niej wywodzi się medycyna chińska i tybetańska. Ayurveda nie jest tylko medycyną alternatywną, ale ugruntowanym i kompletnym systemem leczniczym. Do dziś zachowały się jej najważniejsze skrypty jak np. "Caraka-Samhita"czy "Suśruta-Samhita".

Wikipedia o Ayurwedzie:
Ajurweda zajmuje się zdrowiem fizycznym, psychicznym i duchowym. Jako koncepcja zdrowia i terapii jest uznawana od 1979 przez Światową Organizację Zdrowia. Ajurweda jest jednym z niewielu systemów medycyny niekonwencjonalnej, wykorzystujących chirurgię.

Dhanwantari - Patron Ayurwedy

Najwcześniej znanymi lekarzami byli Ćaraka i Suszruta. Z podręczników medycyny napisanych przez tych dwóch mędrców studenci medycyny ajurwedyjskiej korzystają do dziś. Ćaraka specjalizował się w medycynie chorób wewnętrznych, Suszruta zaś był chirurgiem i wierzył, że chirurgia jest najlepszym sposobem leczenia, gdyż pozwala uzyskać natychmiastowe rezultaty. Podręczniki Ćarakasanhita oraz Suszrutasanhita zostały napisane w siódmym wieku p.n.e.
W obrębie ajurwedy opracowano osiem specjalizacji:
- choroby wewnętrzne,
- chirurgia ogólna,
- leczenie chorób głowy i szyi,
- pediatria,
- toksykologia,
- nauka o afrodyzjakach,
- nauka o odmładzaniu,
- psychiatria.

Krem Ayurveda
Ayurveda-line

Wikipedia Tutaj >>> w miarę dokładnie opisuje zagadnienia związane z ayurwedą.
My przytoczymy jeszcze fragment o Toksynach:

„W ajurwedzie uważa się, iż większość chorób wynika z obecności ama (āma), czyli toksyn w ciele. Toksyny to niestrawione resztki pokarmu, które gromadzą się w układzie trawiennym (…) Według ajurwedy zanim rozpocznie się długotrwałe leczenie, należy najpierw oczyścić ciało."

Terapia oczyszczająca (panća karma)
Panća karma oznacza dosłownie „pięć działań oczyszczających”. Terapia stanowi głębokie oczyszczenie ciała z nieczystości oraz ponowne odżywienie tkanek, dzięki czemu poprawia się stan zdrowia, a oznaki starzenia się organizmu znikają. Ciało nabiera witalności, dosze są w równowadze, co pozwala na zachowanie dobrego zdrowia oraz harmonii.

Pięć działań oczyszczających składających się na zabieg panća karma:
Wireczana - oczyszczenie przy zastosowaniu środków przeczyszczających w celu usunięcia nieczystości z jelita cienkiego.
Basti – lewatywy z wywarów ziołowych lub olejowych mające za zadanie oczyścić oraz unormować funkcjonowanie jelita grubego.
Wamana – lewatywy oraz prowokowanie wymiotów w celu usunięcia toksyn z żołądka.
Nasja – krople do nosa stosowane w celu usunięcia toksyn z obszaru głowy.

Rakta moksza – upuszczanie krwi lub jej oczyszczanie z wykorzystaniem ziół.
Tyle z Wikipedii.

Krem Ayurveda
Ayurveda-line

Według ayurvedy decydujący wpływ na stan naszego zdrowia ma dieta. W związku z tym, każdy z nas odpowiedzialny jest za swoje zdrowie. Dla człowieka zachodu takie podejście do zdrowia wydaje się być czymś nieznanym.

Ayurveda reprezentuje typ medycyny edukacyjnej, zapobiegawczej. Lekarz ayurvedyjski (vaidya) jest w pewnym sensie nauczycielem i przewodnikiem. Jego zadaniem jest nie tylko leczenie ale też niedopuszczenie do choroby. W starożytności vaidya był opłacany tylko wówczas, gdy jego pacjent cieszył się dobrym zdrowiem. Osoby zdrowe regularnie zasięgały rady swojego lekarza po to, aby zapobiec ewentualnym problemom. Pacjent podążał za instrukcjami, które informowały go o tym, co w jego wypadku będzie korzystne dla zachowania zdrowia. Jeśli podopieczny zachorował oznaczało to, że lekarz zawiódł. Odtąd vaidya musiał leczyć swojego pacjenta za darmo, tak długo aż ten wyzdrowiał. (Bez komentarza)

Preparaty Ayurveda-Line

Preparaty Ayurveda-Line są wysokiej jakości roślinnymi mieszankami wykonanymi zgodnie z zasadami oraz starannymi procedurami spisanymi w starożytnych tekstach ayurvedy. Sposób przygotowania i skład zapewnia najlepsze połączenie zrozumienia ich działania oraz właściwości wspierających zdrowie.

Typowy preparat Ayurveda-Line składa się z następujących elementów:

Jeden lub dwa składniki, wymagane do wspierania konkretnych funkcji fizjologicznych
Zioła, które wspierają działanie podstawowych ziół
Zioła, które sprzyjają przyswajaniu podstawowych ziół
Zioła, które sprzyjają przemieszczeniu i zużytkowaniu podstawowych ziół
Zioła, które zapewniają równowagę przy pojawieniu się ewentualnych efektów ubocznych

Produkty Ayurveda-Line są na najwyższym poziomie jakości i czystości. Cały proces produkcji jest wspierany przez nowoczesne metody kontroli jakości, które zapewniają dostosowanie wszystkich produktów do zachodnich standardów.

Wiedza zastosowana do produkcji suplementów żywieniowych, które proponujemy z powodzeniem przyczyniała się do wspierania zdrowia przez tysiące lat.

Preparaty Ayurveda-Line dostarczają długotrwałych korzyści. Efekty odczuwalne są już po pierwszych trzech, czterech tygodniach stosowania. Odpowiednio dobrana ilość i proporcje składników oraz ich aktywna forma zapewniają maksymalne przyswajanie preparatu przez organizm.

Preparaty Ayurveda-Line mogą być bezpiecznie stosowane bez kontroli lekarza (zgodnie z zaleceniami i dawkowaniem umieszczonym na polskiej etykiecie).

Preparaty Ayurveda-Line wytwarzane są wyłącznie z surowców naturalnych. Nie zawierają cukru, soli, konserwantów, sztucznych barwników i aromatów.

Krem Ayurveda
Ayurveda-line