Inne preparaty

Start Mieszanka Trawienie
Mieszanka Trawienie Maroko Zioła na trawienie

Mieszanka TrawienieMieszanka Trawienie, czyli marokańskie zioła na trawienie, daje ulgę po ciężkim posiłku, poprawia trawienie, daje komfortowe uczucie po posiłku. Mieszanka Trawienie sprzyja  regulacji procesów trawiennych, działa moczopędnie by usunąć z organizmu toksyny.
Zawartość: Mieszanka werbeny, mięty i trawy cytrynowej.
Opakowanie - 100 g.

Mieszanka Trawienie daje ulgę po ciężkim posiłku, poprawia trawienie, daje komfortowe uczucie po posiłku. Mieszanka Trawienie sprzyja  regulacji procesów trawiennych, działa moczopędnie by usunąć z organizmu toksyny.

Zawartość mieszanki Trawienie:
Mieszanka werbeny, mięty i trawy cytrynowej.

Przygotowanie mieszanki Trawienie:
Wsypać 3 szczypty ziół do 1 litra wrzącej (zagotowanej) wody. Najlepiej parzyć w dzbanku.
Zostawić na około 2 minuty do zaparzenia, następnie odsączyć (przecedzić).
Pić gorącą lub zimną w ciągu dnia.

ZIOŁA pochodzą z uprawy biologicznej – z ogrodów Jardin de Jacky (w Maroku).

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, chronić przed słońcem, wilgocią i ciepłem.

Mieszankę Trawienie

Mięta.
Mięta to chyba najbardziej znane zioło łagodzące problemy trawienne.
Mięta polecana do stosowania wewnętrznego, szczególnie u osób starszych, w zaburzeniach trawienia, braku apetytu, skurczach żołądka, kolce jelitowej, chorobach wątroby i dróg żółciowych. Mięta odświeża  i zabija bakterie w przewodzie pokarmowym (i drogach żółciowych).

Trawa cytrynowa .
Trawa cytrynowa jest stosowana przede wszystkim jako napar, który jest popularnym napojem odświeżającym. Ma on przyjemny, cytrynowy smak i aromat, zwiększa zdolność koncentracji i rozjaśnia umysł. Napary z trawy cytrynowej działają przeciw depresyjnie, usprawniają procesy kojarzenia, zapamiętywania i postrzegania, znoszą nerwice wegetatywne. Pobudzają wydzielanie soków trawiennych, krążenie krwi i rozgrzewają ciało. Mają silne właściwości bakteriobójcze. Trawa cytrynowa zastosowana na skórę zmniejsza wydzielanie łoju, odświeża, znosi zapach potu, wykorzystywana jest w przypadku stanów zapalnych gardła, jamy ustnej, krtani, oskrzeli i zatok. Zioło to przynosi ulgę w problemach żołądkowych oraz w zapaleniach stawów. Jest też uważana za środek uspokajający pomagający  w relaksacji. Wpływa na poprawę koncentracji, regulację procesu trawienia, ogranicza pocenie oraz odświeża.

Werbena .
Werbena jest pachnącą rośliną stosowaną w lecznictwie.  Pochodzi z Ameryki, ale obecnie uprawiana jest na całym świecie. Werbenę jako przyprawę dodaje się do potraw dlatego, że ma bardzo przyjemny zapach, zdarza się również że jest składnikiem herbat owocowych. Zastosowanie werbeny:

  • Posiada silne właściwości przeciwzapalne
  • Stosowana w przypadku przeziębień
  • Jako mieszanka z melisą lub miętą wykazuje działanie uspokajające
  • Reguluje procesy trawienne
  • Wzmaga apetyt
  • Wzmacnia organizm
  • Polecana w przypadku dużego wysiłku fizycznego
  • Werbena ma działanie delikatnie moczopędne, dzięki czemu pozwala oczyścić organizm z toksyn


Mieszankę Trawienie